Pozostało dni do spotkania

SLUSH, Startup Sauna i Junction czyli HACK TOUR Europe w Gdańsku

Chcesz rozwinąć swój startup ?  Jesteś programistą gotowym podjąć wyzwanie?  Weź udział w wydarzeniu „HACK TOUR” które już 13 września odbędzie się w O4 w Olivia Business Centre.  SLUSH, Startup Sauna i Junction  znane w świecie startupów, programistów i innowacji wydarzenia połączyły siły i wspólnie podróżują po Europie, dając uczestnikom szansę na międzynarodowy rozwój .

Przedstawiciele fińskiego ekosystemu startupowego, jednego z najlepszych na świecie, wspólnie ze środowiskiem startupowym z północnej Polski: O4, Black Pearls VC, Startup Poland, Project Startup, 3camp, Olcamp, Netcamp, Exea Smart Space – inkubator nowych technologii, pracują nad trzecią edycję wydarzenia, które może zmienić życie niejednego startupowca i programisty. Dwie poprzednie zakończyły się sukcesem, który wg przedstawicieli Startup Sauny mierzony jest stopniem zintegrowania i współpracy lokalnej społeczności innowatorów.

– Wciąż dyskutuje się o tym, gdzie jest najlepszy klimat dla startupów, mierząc go wielkością inwestycji. W krajach nordyckich mieszka zaledwie 3% mieszkańców Europy, a generują one inwestycje na poziomie 50 miliardów Euro. Uważamy, że kluczem są współpraca i synergia. Wspólna wizyta trzech najważniejszych startupowych inicjatyw fińskich ma być klasycznym pokazem tego, jak my w Finlandii rozumiemy budowanie społeczności – mówi Jan Bubienczyk ze Startup Sauny.

– Bardzo cenimy sobie w O4 odwiedziny naszych fińskich przyjaciół. To wydarzenie, które nie tylko doskonale podsumowuje aktualny stan lokalnej startuposfery, ale też pozytywnie integruje całe nasze środowisko. Poza tym dobrze jest co jakiś czas przejrzeć się w cudzych oczach; mówię to zarówno z punktu widzenia całej społeczności, jak i poszczególnych, prezentowanych innowacji. Jak na igrzyskach, wygraną jest sam udział, dzięki możliwości bezpośredniej, szczerej rozmowy z ludźmi, którzy mają praktycznie nieograniczone możliwości wsparcia pomysłu a nawet pomoc w podbiciu globalnego rynku.– mówi Marta Moksa, Managing Director O4, współorganizatorka Hack Tour 2017

Startupy: międzynarodowi inwestorzy na wyciągnięcie ręki

Wyjątkową wartością dla startupów biorących udział w HACK TOUR EUROPE jest szansa zaprezentowania się przed międzynarodowymi i polskimi inwestorami. Wśród tegorocznych mentorów będą Pontus Stråhlman – członek zarządu FiBAN, niezwykle prężnej organizacji zrzeszającej nordyckich inwestorów, Peter Horsten –  założyciel i prezes Goyello, Izabela Disterheft – prezes zarządu INTERIZON, Józef Balicki – menedżer, doradca z wieloletnim doświadczeniem w zakresie inwestycji kapitałowych, Matti Kari i Jarmo Kuusivuori – doświadczeni przedsiębiorcy i inwestorzy. Najlepsza 15-tka zaprezentuje mentorom swoje pomysły i otrzyma na ich temat rzetelną informację zwrotną. Topowa 5-ka będzie miała z każdym z mentorów indywidualną rozmowę. Do wygrania od będą bilety na konferencję SLUSHa. A jeśli pójdzie komuś NAPRAWDĘ dobrze, może zostać wybrany i wyjechać na 7-tygodniową akcelerację do Startup Sauny do  Helsinek. Ten fiński akcelerator realizuje m.in. intensywny program „go-to-market-strategy”, polegający na aktywnym wsparciu startupów w zamianie technologii w biznes. Do tej pory pomógł już ponad 220 młodym przedsiębiorcom, którym udało się zebrać dofinansowanie w łącznej kwocie 200 milionów dolarów.

„Obserwujemy stały rozwój naszego lokalnego ekosystemu innowacji. Wielu naszych przedsiębiorców jest już gotowych by spróbować wyjść na świat – wierzymy, że bezpośrednie spotkanie z przedstawicielami jednego z najlepszych międzynarodowych akceleratorów będzie dla nich kolejnym krokiem do sukcesu. Cieszymy się, że nie muszą w tym celu jechać do Berlina czy Londynu, ale do oddalonego o 2 godziny drogi Gdańska. ”– komentuje Paweł Harajda ze Stowarzyszenia OLCAMP z Olsztyna

Junction dla programistów

Podczas HACK TOUR EUROPE programiści będą mogli natomiast wziąć udział w warsztacie prowadzonym przez Junction – organizatora jednego z największych hackatonów na świecie. Uczestnicy będą próbowali podjąć w ciągu 4 godzin, wyzwanie jednej z lokalnych firm ICT. Tegoroczny Junction to nie tylko szansa na promocję w środowisku pracodawców, ale i okazja wygrania zaproszenia na listopadowy hackaton w Helsinkach (wraz ze zwrotem kosztów podróży).

– Trójmiejskie środowisko programistów ma kolejną szansą udowodnienia, że naprawdę jesteśmy w światowej czołówce. Nasi inżynierowie i informatycy to zgrane, aktywne środowisko a Junction może być dla nich ciekawą lekcją i kolejnym doświadczeniem. Wierzę, że im więcej okazji do uczenia się i kreatywnego podejmowania wyzwań, tym lepiej dla samych uczestników i firm, w których pracują – dodaje Krzysztof Moszyk z 3camp.

Intensywne środowe popołudnie

HACK TOUR EUROPE rozpoczyna się 13 września o godz. 16:00 w O4 (coworking w Olivia Business Centre, budynek O4). Startupy będą prezentować się (3-minutowy pitching) przed mentorami, a następnie rozmawiać o swoich projektach w opcji speed-datingu, równolegle programiści będą walczyć z czasem i wyznaczonym zadaniem. Całość zwieńczy wieczorna impreza integracyjna zorganizowana dla uczestników i organizatorów. Wydarzenie odbywa się w języku angielskim. Harmonogram wydarzenia: http://startupsauna.com/local-event/gdansk-poland

Rejestracja na prezentację Startup Sauna, warsztaty Junction i imprezę Slush  na wydarzenie odbywa się na stronie https://slush.typeform.com/to/zO6zDk. Nie zwlekaj, zgłoszenia można wysyłać tylko do 6 września!

Ten wpis umieszczono w kategorii Aktualności, wydarzenia-it Dodaj komentarz

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

  • Praca IT w Szczecinie


    Praca IT w Szczecinie


  • Zobacz inspirujące wystąpienia z Netcampa