Pozostało dni do spotkania

Netcamp nominowany do Aulerów 2010

Z radościa informujemy że, szczecińskie spotkania branży internetowej Netcamp otrzymały nominację do prestiżowej nagrody Aulery 2010 za aktywne działanie na rzecz polskiej przedsiębiorczości technologicznej. Aula Polska wyróżni też najlepsze startupy, które konsekwentnie i skutecznie rozwijają swój biznes.

W kategorii startupów nominację otrzymały m.in. Adtaily.com, JakDojade.pl, Listonic.pl, Spryciarze.pl i Persyskop.pl. Wśród nominowanych za wspieranie rozwoju przedsiębiorczości poza Netcampem znalazł się m.in Rafał Agnieszczak i Startup School. Laureaci zostaną ogłoszeni 29 kwietnia 2010 r. podczas  gali finałowej w Warszawie, która będzie również transmitowana online.

Netcamp od ponad 2 lat aktywnie działa na rzecz rozwoju branży internetowej oraz przedsiębiorczości. Poza spotkaniami branżowymi organizujemy też dla startupów bezpłatne szkolenia. W ubiegłym roku miała też miejsce pierwsza edycja konkursu Startup Challenge dla młodych przedsiębiorców szukających wsparcia Aniołów Biznesu. Netcamp jako partner Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2009 koordynował również Global Innovation Tournament w Polsce.

W ubiegłym roku Aulery otrzymały trzy startupy: internetowy przewodnikow kulinarny Gastronauci.pl, narzędzie wspomagające produktywność Nozbe.com oraz serwis społecznościowy Goldenline.pl. Oprócz statuetek laureaci otrzymają darmowe kampanie reklamowe na multimedialnych nośnikach City Channel, o łącznej wartości 100 tysięcy zł.

Tegoroczna uroczystość odbędzie się w budynku Giełdy Papierów Wartościowych i podsumuje trzeci rok działalności inicjatywy Aula Polska która rozwija kulturę przedsiębiorczości technologicznej. W ciągu trzech lat zaprezentowano 334 wystąpienia na 57 spotkaniach. Z tej okazji goście specjalni z Polski i z zagranicy opowiedzą o tworzeniu firm technologicznych, ich rozwoju i finansowaniu. W spotkaniu poza przedsiębiorcami  udział wezmą też przedstawiciele funduszy VC oraz darczyńcy i partnerzy inicjatywy, a w programie przewidziano również czas na część kuluarową.

Ten wpis umieszczono w kategorii Aktualności, netcamp, wydarzenia-it i otagowano jako , , Dodaj komentarz

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

  • Praca IT w Szczecinie


    Praca IT w Szczecinie


  • Kurs programowania w Szczecinie

  • Zobacz inspirujące wystąpienia z Netcampa