Pozostało dni do spotkania

Capgemini TechTalk – 10 najczęstszych pułapek Hibernate

Zapraszamy na spotkanie z cyklu TechTalk@Capgemini, które odbędzie się 29.11.2011, o godz. 18:00 w Hotelu Radisson Blu w Szczecinie. Wykład na temat 10 najczęstszych pułapek Hibernate poprowadzi Marek Matczak z Capgemini.

Prezentacja przybliży kilka kluczowych zagadnień istotnych przy wykorzystaniu Hibernate’a – najpopularniejszego narzędzia ORM w świecie Javy. W trakcie ich omawiania zaprezentowane zostaną nie tylko wzorce i antywzorce, ale przede wszystkim ich analiza, wraz z tym co dzieje się za kulisami Hibernate’a, a wszystko to poparte przykładami z rzeczywistych aplikacji. Prezentacja adresowana jest zarówno do programistów, jak i do architektów, ponieważ niektóre decyzje muszą zostać podjęte już na etapie projektu. Jeśli chcesz uniknąć 10 najpowszechniejszych Hibernate’owych pułapek, ta prezentacja jest właśnie dla Ciebie!

Spotkanie skierowane jest do osób z kilkuletnim doświadczeniem w branży IT. Wymagana jest zgłoszenie e-mailem na adres techtalk@capgemini.com

Pojawienie się narzędzi ORM (Object Relational Mapping) zmieniło sposób realizacji dostępu do baz danych w aplikacjach: biznesowy model danych może być projektowany w pełni obiektowo, a operacje na bazie danych nie muszą być już wykonywane za pomocą bardzo niewygodnego, zorientowanego technicznie, interfejsu JDBC (Java Database Connectivity). Oczywiście zalety tych narzędzi nie ograniczają się wyłącznie do wyżej wspomnianych cech. Co więcej, osoby zapoznające się z tymi narzędziami odnoszą wręcz wrażenie, że oto znaleźli lek na całe zło z dostępem do baz danych. I choć narzędzia ORM znacząco ułatwiają realizację tego zadania, to istnieją również takie problemy, które nie są przez nie rozwiązywane, gdyż leżą poza obszarem ich zastosowania. Jednak to nie wszystko. Mogą pojawić się zupełnie nowe problemy wynikające z niepoprawnego ich użycia, co paradoksalnie prowadzi do sytuacji, w której aplikacja używająca bezpośrednio interfejsu JDBC jest bardziej wydajna od tej stosującej narzędzie ORM!

Ten wpis umieszczono w kategorii Aktualności, szkolenia, wydarzenia-it i otagowano jako , , , , , Dodaj komentarz

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

  • Praca IT w Szczecinie


    Praca IT w Szczecinie


  • Zobacz inspirujące wystąpienia z Netcampa