Pozostało dni do spotkania

Stwórz aplikację w 24h, zdobądź 100k inwestycji i poleć do Doliny Krzemowej

Już 25-26 kwietnia Fundacja Netcamp zaprasza na Nethack – 24 godzinny hackathon w Szczecinie. To wyjątkowe wydarzenie gdzie w ciągu doby uczestnicy będą tworzyć innowacyjne aplikacje internetowe lub mobilne. Promowane będą projekty, które wykorzystując dane publiczne (Open Data/API) ułatwią życie mieszkańcom miasta.

Celem wydarzenia jest przekucie pomysłów na rozwiązanie lokalnych problemów w działające prototypy aplikacji, które będą dalej rozwijane. Nethack to miejsce w którym spotkają się najlepsi programiści, hackerzy i eksperci, tworząc aplikacje rozwiązujące realne problemy mieszkańców Szczecina.

Uczestnicy Nethacka pokażą że w ciągu 24h można stworzyć funkcjonalne prototypy aplikacji internetowych/mobilnych, które mogą zmienić na lepsze życie mieszkańców miasta. Dzięki współpracy z AIP Business Link najlepszy projekt otrzyma szansę wyjazdu do Doliny Krzemowej oraz wsparcie w zdobyciu 100 tys. zł inwestycji – mówi Maciej Jankowski z Fundacji Netcamp

Każdy zespół biorący udział w maratonie może składać się maksymalnie z 4 osób – programistów, projektantów, grafików, startupowców lokalnych aktywistów. Uczestnicy będą mieli też możliwość zaprezentowania w minutę swojego pomysłu i zebrania zespołu lub dołączenia do projektu który im się najbardziej podoba.

Podczas wydarzenia będzie można skorzystać z pomocy mentorów – ekspertów od technologii i urzędników. To doskonała okazja aby poznać kreatywne osoby, zrobić coś dobrego dla lokalnej społeczności oraz dobrze się bawić.

Na koniec organizatorzy i partnerzy nagrodzą najlepsze projekty w kategoriach:

  • Hack4Szczecin – aplikacje rozwiązujące lokalne problemy w oparciu o dane publiczne (Open Data / API)
  • Kategoria Web – aplikacje internetowe
  • Kategoria Mobile – aplikacje mobilne
  • Kategoria Games – gry

Jest wiele powodów aby wziąć udział Nethacku. Integracja lokalnego środowiska IT, możliwość sprawdzenia się w pracy zespołowej pod presją czasu, nawiązanie ciekawych kontaktów czy zdobycie nowej wiedzy i umiejętności. Zapisy na wydarzenie na stronie http://www.nethack.pl

Główny partnerem i miejscem gdzie odbędzie się wydarzenie jest Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT. Sponsorem Nethacka jest Consileon i Miasto Szczecin. Wydarzenie wspierają też Technopark Pomerania, AIP Business Link, 30pixels, GrassHopper/Fundacja Aegis, Klaster IT, wSzczecinie.tv,  Activate Szczecin oraz Landingi.pl.

Ten wpis umieszczono w kategorii Aktualności, wydarzenia-it Dodaj komentarz

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

  • Praca IT w Szczecinie


    Praca IT w Szczecinie


  • Zobacz inspirujące wystąpienia z Netcampa