Pozostało dni do spotkania

Sztuczna inteligencja, Google Car i potęga ludzkiego mózgu – TEDxSzczecinLive 2015

Już 19 marca na miłośników inspirujących spotkań w Szczecinie czeka intelektualna uczta. Podczas kolejnej edycji TEDxSzczecinLive będzie można zobaczyć wystąpienia z niezwykłej konferencji TED2015. Wśród wyjątkowych mówców zobaczymy m.in dyrektora GoogleX Chrisa Urmsona, kognitywistkę Laurę Shulz z MIT czy genialnego matematyka i miliardera Jamesa Simonsa – twórcę Renaissance Technologies.

Hasłem przewodnim tegorocznej konferencji TED2015 w Vancouver jest “Truth and Dare” a dzięki TEDxSzczecin będzie można zobaczyć dwie inspirujące sesje tematyczne:

  • What Are We Thinking? – Poznaj w jaki sposób postrzegamy świat i jak możemy wykraczać poza nasze dotychczasowe założenia
  • Machines That Learn – Zobacz możliwości sztucznej inteligencji, która ma coraz większy wpływ na nasze życie

Podczas TEDxSzczecinLive uczestni będą mogli obejrzeć wystąpienia dziesięciu wyjątkowych prelegentów w tym: znanego neurobiologa i autora bestsellerów Davida Eaglemana, pioniera ludzkiej echolokacji Daniela Kisha czy Fei-Fei Li ze Stanford AI Lab, która pracuje m.in nad wykorzystaniem sztucznej inteligencji do rozpoznawaniem obrazów. Wszystkie prezentacje będą w języku angielskim.

Rejestracja na TEDxSzczecinLive

Mówcy występujący na konferencjach TED to osoby które dokonały czegoś niesamowitego i potrafią o tym z  pasją opowiedzieć. Zajmują się różnymi dziedzinami życia, o których często niewiele wiemy lub wydają nam się zbyt trudne. Potrafią mówić prostym językiem nawet o skomplikowanych tematach.

Sprawia to, że ich 18 minutowe wystąpienia stają się inspirującą opowieścią o odkrywaniu nowych możliwości. Dzięki tym fascynującym ludziom jesteśmy w stanie zrozumieć wiele istotnych, odkryć naukowych, poznać możliwości nowych technologii, czy dowiedzieć się o przyczynach globalnych problemów.

TEDxSzczecinLive organizowany jest w oparciu o transmisję z konferencji TED. Pozwala to zobaczyć na żywo inspirujące wystąpienia prelegentów. TEDxSzczecin to lokalne, niezależnie organizowane wydarzenie w formacie TED. W duchu „Ideas worth spreading” powstał program TEDx – globalna inicjatywa gdzie na całym świecie organizowane są wydarzenia, podczas których uczestnicy oglądają nagrania TED oraz słuchają prezentacji zaproszonych gości którzy dzielą się nowymi ideami.

Warto już dziś zarezerwować sobie czwartkowy wieczór 19 marca w godz. 18-22 aby spędzić go w inspirującej atmosferze z kreatywnymi ludźmi w Hormon Cafe (ul. Monte Cassino 6).

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w tym wyjątkowym wydarzeniu weźmie udział tylko 100 uczestników, zachęcamy więc do szybkiej rejestracji na stronie http://tedxszczecin.com.

Ten wpis umieszczono w kategorii Aktualności i otagowano jako , , Dodaj komentarz

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

  • Praca IT w Szczecinie


    Praca IT w Szczecinie


  • Kurs programowania w Szczecinie

  • Zobacz inspirujące wystąpienia z Netcampa