Pozostało dni do spotkania

Studencki Let’s StartUp! już w maju

Już w maju odbędzie się Let’s Start Up! – największe  wydarzenie poświęcone tematyce startupów, które w całości organizują studenci. Głównymi pomysłodawcami festiwalu są członkowie Studenckiego Koła Naukowego Biznesu działającego przy SGH w Warszawie. Młodzi przedsiębiorcy oraz entuzjaści startupowego środowiska będą mogli podjąć wyzwanie i wziąć udział w sześciu niepowtarzalnych wydarzeniach.

Let’s Start Up! to projekt dla ludzi z pasją, jedyna w swoim rodzaju okazja by pokazać światu swoją firmę, znaleźć rozwiązanie dla nękających ją problemów, rozwinąć nowe pomysły, a także poznać inwestorów skłonnych sfinansować nawet najbardziej szalone z nich. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.letsstartup.pl.

Startup w 72 h czyli 3 Day Startup

3DS został zapoczątkowany w 2008 r. na University of Texas. Inicjatywa dotychczas cieszyła się popularnością głównie w Stanach Zjednoczonych oraz Europie Zachodniej. Dzięki licencji pozyskanej przez SKN Biznesu SGH po raz pierwszy zagości w Europie Środkowo-Wschodniej. W dniach 9-11 maja 2015 roku w murach SGH 45 osób wybranych na drodze dwuetapowej rekrutacji spotka się na 72 godziny, by stworzyć i opracować pomysły na innowacyjny startup.

Projekt 3 Day Startup Warsaw ma na celu integrację osób związanych ze środowiskiem startupowym, popularyzację przedsiębiorczości i innowacyjności, a także nowych technologii. Dzięki programowi Microsoft BizSpark uczestnicy zyskają dostęp do nowoczesnego pakietu narzędzi, z którego korzysta około 100 000 startupów z ponad 165 krajów świata.

– 3 Day Startup to przede wszystkim ekstremalna przygoda z przedsiębiorczością, która zbliży młodych ludzi do wcielenia swoich pomysłów na biznes w życie. Zdajemy sobie jednak sprawę, że opracowanie modelu biznesowego w ciągu 72 godzin to spore wyzwanie, dlatego chcemy zapewnić uczestnikom pełnowartościowe wsparcie. Oprócz profesjonalnego zaplecza technicznego zadbaliśmy także o pomoc merytoryczną – podkreśla Marcin Matyja, koordynator 3DS Warsaw.

Wśród mentorów znajdą się między innymi Marek Rusiecki z Xevin Investments, Sławomir Lachowski, twórca mBanku oraz Marcin Kurek z Protos Venture Capital. Ponadto podczas finalnej prezentacji pomysłów obecni będą przedstawiciele funduszy venture capital, przez co uczestnicy uzyskają możliwość pozyskania finansowania dla powstałych podczas warszawskiego 3DSa startupów.

Mustard Seed Impact

Spektakularnym wydaje się być obecność Mustard Seed w Warszawe. Jest to globalny fundusz prowadzony przez doświadczonych bankierów inwestycyjnych, których głównym celem jest aktywne poszukiwanie, wspieranie oraz finansowanie przedsięwzięć we wczesnej fazie rozwoju. Mustard Seed Impact odbędzie się po raz pierwszy w Warszawie! Dotychczas wydarzenie to spotkało się z wielkim zainteresowaniem na takich uniwersytetach, jak London Business School, Oxford University, INSEAD, IESE Spain, Cass Business School. Henry Wigan i Alex Pitt, współzałożyciele Funduszu Mustard Seed Impact, mający wspólną przeszłość w takich instytucjach, jak Goldman Sachs czy BlackRock, pojawią się 5 maja w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, by jednocześnie otworzyć projekt Let’s Start Up!

Expo

StartUp! Expo to spotkanie studentów ze startupami i startupów z funduszami venture capital. Już 8 maja będzie można poznać interesujące polskie startupy a być może  również dołączyć do ich zespołu. Tych, którzy w piątkowe wieczory gotowi są poszerzać swoją wiedzę zapraszamy na prezentacje w ramach trzech bloków tematycznych: Fashion&Design, Online Marketing i e-Business Model. StartUp! Expo to również świetna okazja dla młodych firm do nieformalnych rozmów z funduszami venture capital.

Dragons’ Den – jak zostać milionerem

Dragons’ Den to wydarzenie licencjonowane, które zdobyło miliony fanów na całym świecie. Ideą projektu jest konfrontacja przedsiębiorców, mających genialny pomysł na biznes z inwestorami skłonnymi przeznaczyć środki pieniężne na unikatowe przedsięwzięcie, w zamian za objęcie w nim części udziałów. Inwestorzy, określani mianem Smoków, to najpoważniejsi gracze w branży – ludzie o niebagatelnym doświadczeniu i często imponujących wynikach biznesowych.

W tym roku zainwestować zechcieli m.in. Rafał Brzoska – prezes i twórca Grupy Integer i Paczkomatów Inpost, jeden z najbogatszych Polaków wg. tygodnika Forbes, Piotr Wilam – twórca wydawnictwa Pascal i portalu Onet, aktywny inwestor i współzarządzający Innovation Nest oraz Ronald Binkofski – Dyrektor Generalny Microsoft na Polskę. Autorzy najlepszych pomysłów poznają mentorów – doświadczonych przedsiębiorców i inwestorów, którzy podzielą się z nimi bezcenną wiedzą i pomogą dopracować wizje biznesu przed spotkaniem ze Smokami na scenie. Wydarzenie ma charakter otwarty i odbędzie się 13 maja 2015 w Multikinie Złote Tarasy.

Konferencja

Kolejną częścią  Let’s Start Up! jest konferencja – wielkoformatowe wydarzenie, na którym prelegentami będą wybitni przedsiębiorcy oraz menedżerowie z Polski oraz z zagranicy – Niemiec, Estonii, Łotwy, Hiszpanii, Szwajcarii, Izraela czy też Stanów Zjednoczonych. Konferencją zainteresowali się m.in. Ben Lang, Polina Raygorodskaya, Igor Bratnikov, Grzegorz Jakacki, Piotr Surmacki czy Sławomir Lachowski. Przeprowadzona zostanie w języku angielskim, 15 maja w Kinie Muranów mogącym pomieścić 300 uczestników i jako ostatnie wydarzenie zamknie festiwal LSU!.

Ten wpis umieszczono w kategorii Aktualności Dodaj komentarz

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

  • Praca IT w Szczecinie


    Praca IT w Szczecinie


  • Zobacz inspirujące wystąpienia z Netcampa