Pozostało dni do spotkania

Startup Weekend Szczecin – Zbuduj startup który zmieni miasto na lepsze!

Masz dobry pomysł na startup, ale brakuje ci zespołu do jego realizacji? A może nie wiesz czy rynek potrzebuje Twojego rozwiązania? Fundacja Netcamp zaprasza 4-6 Listopada na Startup Weekend Szczecin – Smart City, to 54h hackathon dla startupów gdzie młodzi przedsiębiorcy przy wsparciu doświadczonych mentorów stworzą innowacyjne projekty.

Do udziału w wydarzeniu zapraszamy zarówno programistów, marketingowców, grafików, osoby z doświadczeniem biznesowym jak i miejskich aktywistów. Startup Weekend to wyjątkowy hackathon gdzie w ciągu 54h można zbudować fundamenty startupu – zebrać zespół, zweryfikować co potencjalni klienci czy inwestorzy myślą o naszym projekcie oraz skorzystać ze wsparcia mentorów – doświadczonych przedsiębiorców i ekspertów z Polski i Niemiec.

Każdy uczestnik będzie mógł w ciągu 60 sekund przedstawić swój pomysł na startup aby przekonać do niego inne osoby, które wspólnie wybiorą 10 najciekawszych projektów do realizacji podczas weekendu. Ostatniego dnia młodzi przedsiębiorcy zaprezentują swoje startupy  przed Jury, które wyróżni najlepsze z nich.

To już trzecia edycja Startup Weekendu w Szczecinie, tym razem pod hasłem Smart City. Jesteśmy otwarci na wszystkie pomysły na startup, które rozwiązują konkretne problemy ale chcemy zachęcić uczestników aby wykorzystując nowe technologie jak np. IoT (Internet Rzeczy) czy iBeacony, stworzyli projekty, które ułatwią życie mieszkańcom miast i turystom – mówi Maciej Jankowski z Fundacji Netcamp, organizator Startup Weekend Szczecin.

Startup Weekend to największa na świecie globalna społeczność startupowa, gdzie w ponad 150 krajach odbywają się weekendowe warsztaty dla początkujących przedsiębiorców technologicznych. Wspiera je też znany akcelerator startupów Techstars oraz Google for Entrepreneurs. Dzięki udziałowi w tym wydarzeniu można dowiedzieć się jak opracować model biznesowy, skorzystać ze wsparcia mentorów czy nauczyć się prezentować startup przed inwestorem.

Chcemy wspierać rozwój młodych zdolnych osób w branży IT, a Startup Weekend Szczecin to świetna okazja by pomóc tym najbardziej kreatywnym, którzy chcą tworzyć startupy technologiczne. 54 godziny na zbudowanie projektu to spore wyzwanie więc liczymy, że będzie naprawdę ciekawie – dodaje Sławomir Pucia z Lemon Demon.

Warto dodać że zwycięzca edycji Startup Weekend Szczecin, projekt Scatchup już po 6 miesiącach pozyskał kilkaset tysięcy euro od zagranicznego inwestora, co pozwoliło na dalszy rozwój projektu w Berlinie. Natomiast ubiegłoroczny zwycięzca FootSteps trafił później do akceleratora StarterRocket i z sukcesem rozwija swoją aplikację mobilną zdobywając też nagrody w konkursach startupowych.

Głównym partnerem Startup Weekend Szczecin została firma Lemon Demon. Partnerami warsztatów są Urząd Miasta Szczecin, Consileon, Aruba Cloud, Technopark Pomerania i Aviva. Wspierają nas też Startup Poland, Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, Business Link Szczecin, Startup Labs, Grupa .NET WIZUT. Patronami wydarzenia zostali Dziennik Internautów, MamStartup, Wirtualna Polska, InnPoland, 150sec.com i SzczecinBlog.

Startup Weekend Szczecin odbędzie się w dniach 4-6 listopada w Technoparku Pomerania. Warsztaty i prezentacje odbędą się w języku angielskim. Zwycięzcy otrzymają nagrody od partnerów, które pomogą im w dalszym rozwoju projektów oraz promocję w mediach. Więcej informacji o programie, mentorach i rejestracja na stronie www.startupweekend.pl.

Ten wpis umieszczono w kategorii Aktualności i otagowano jako , , Dodaj komentarz

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

  • Praca IT w Szczecinie


    Praca IT w Szczecinie


  • Zobacz inspirujące wystąpienia z Netcampa