Pozostało dni do spotkania

Informatyzujemy państwo – od czego by tu zacząć? Wyzwania, plany i miejsce w tym wszystkim dla specjalistów IT

Autor < Piotr Woźny >
12345 (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Informatyzacja państwa. Jaki jest stan rzeczy, co chcemy zmienić i jaki jest na to plan? Gdzie w tym wszystkim jest miejsce dla specjalistów IT? Opowieść o tym jak chcemy by wyglądała Zinformatyzowana Polska za 4 lata.


Prelegent 

Wiceminister Cyfryzacji, były wiceminister łączności, arbiter w Polskiej Izbie Informatyki i Telekomunikacji. Przez ostatnich kilkanaście lat pracował m.in. dla Urzędu Komunikacji Elektronicznej oraz różnych operatorów telekomunikacyjnych.

W Ministerstwie Cyfryzacji odpowiada za Departament Telekomunikacji i nadzór Centrum Projektów Polska Cyfrowa (komórki odpowiedzialnej za dystrybucje środków unijnych dedykowanych na informatyzacje państwa). Pośród zadań jest m. in. cyberbezpieczeństwo, prywatność w internecie, internet w szkołach, nadzór nad NASK i dziesiątki innych. W chwilach, gdy sprawy wielkie pozwalają na trochę oddechu, organizuje kwestie Europejskiego Tygodnia Kodowania w Polsce oraz Światowego Tygodnia Umiejętności Informatycznych, której najważniejszym elementem jest motywacja do podjęcia wyzwania w Godzinie Kodowania.

Wideo 

Ukaże się do 14 dni po spotkaniu!

Ten wpis umieszczono w kategorii Netcamp 24.11.2016 - 100Mb dla szkół, wyzwania państwa w informatyzacji i Cyfrowi na wspieram.to, Ostatnie spotkanie, Spotkania i otagowano jako , , Dodaj komentarz

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

  • Praca IT w Szczecinie


    Praca IT w Szczecinie


  • Zobacz inspirujące wystąpienia z Netcampa