Pozostało dni do spotkania

Nowy Zarząd Fundacji Netcamp, do Ministerstwa Cyfryzacji przechodzi Robert Król

Miło nam poinformować że Fundacja Netcamp ma nowy Zarząd. Stanowisko Prezesa Fundacji Netcamp obejmie ponownie Maciej Jankowski, pomysłodawca Netcampa i założyciel Startup Poland a Wiceprezesem zostanie Sebastian Szczepański, pomysłodawca Cyfrowych Wynalazców. Natomiast Robert Król, pełniący wcześniej funkcję Prezesa Zarządu Fundacji przechodzi do Ministerstwa Cyfryzacji (gratulacje!). Poniżej znajdziecie treść listu pożegnalnego, jaki przesłany został do całej społeczności Netcamp.

 

Ahoj Netcampowcu!

Witam się z Tobą dwoma słowami, które streszczają to w co głęboko wierzę. “Ahoj”, bo morskie, portowe, Szczecińskie. Bo to miasto, które kocham. I “Netcamp”, bo to 9 lat mojej pracy i wiary w społeczność jaka powstała wokół Netcampa i wspólnych wartości. Jesteś częścią tej społeczności, dlatego otrzymujesz ten pożegnalny list.

Pamiętam jak przyszedłem na swoje pierwsze Spotkanie Netcamp. To był 2008 rok, piwnica Hagi na Nowym Mieście. Prócz mnie 30 innych osób. Organizatorzy – Maciej Jankowski i Artur Kubiak – informują, że szukają ludzi do pomocy. Zgłosiłem się. Po 2 latach mieliśmy już Fundacje, wsparcie Miasta Szczecin, średnio 100 osób na każdym spotkaniu i plan na kolejne działania.

Badanie programistów, Kuźnia Programistów, Startup Weekend, GeekySports, Samsung LABO – to tylko niektóre z projektów jakie udało się przeprowadzić od tego czasu. Ale najważniejsze dla mnie to to, że mam do kogo napisać ten list. Że powstała społeczność, która wymienia się wiedzą, która wspiera się wzajemnie, która tworzy wspólne inicjatywy i rośnie. Rośnie razem.

Praca dla Was dawała mi ogromną radość i satysfakcje. I pomimo, że jeszcze wiele jest do zrobienia, postanowiłem przyjąć propozycję przeniesienia doświadczeń z Fundacji Netcamp na grunt całego kraju. Przechodzę do Ministerstwa Cyfryzacji, gdzie będę odpowiedzialny za projekty z zakresu kompetencji cyfrowych. Dużo podobnych zadań, tylko skala inna. Pierwsze wyzwanie – budowa centralnych usług dla nauczycieli, czyli wykorzystanie wszystkich doświadczeń z Cyfrowych Wynalazców i całej sieci wartościowych nauczycieli, których dzięki temu projektowi udało się poznać.

Fundację pozostawiam w dobrych rękach – Macieja i Sebastiana. Kontynuujcie proszę wsparcie dla nowego składu, jak również spodziewajcie się, że będę dzwonił, gdy tylko Wasze kompetencje będą przydatne z punktu widzenia misji Ministerstwa.

Nie myślcie jednak, że teraz będąc w Warszawie przestanę prosić o Wasz wsparcie! Zawsze kiedy było to potrzebne, zawsze kiedy dzwoniłem do Technoparku bądź kontaktowałem się z kimś z Was, otrzymywałem pomoc. Dziękuję Wam za to! Fundacja znajduje się w miejscu w którym jest, wyłącznie dzięki Waszej pozytywnej energii! Obiecuje że będę informował co tam się centralnie dzieje. Obserwujcie mój profil na FB, jak chcecie być na bieżąco.

Odwiedzających Warszawę zapraszam na kawę. Już od dzisiaj, 13.02.2017.

Trzymajcie kciuki i do zobaczenia,
Zawsze Netcampowiec
Zawsze Szczecinianin

Robert Król
Dyrektor, Departament Kompetencji Cyfrowych, Ministerstwo Cyfryzacji

Ten wpis umieszczono w kategorii Aktualności Dodaj komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

  • Praca IT w Szczecinie

  • 100 programistów dla Szczecina

  • Zobacz inspirujące wystąpienia z Netcampa